18 Haziran 2016 Cumartesi

Onuncu Yıl Marşı AlerjisiBolu İl Milli Eğitim Müdürü Yussuf Cengiz

Bolu İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz, Milli Eğitim Müdürlüğü’nde yapılan okul müdürleri toplantısında, okullarda 10. Yıl Marşı’nın çalınmaması talimatını vermiş. Yasak talimatından bir süre sonra gazetecilerin sorusu üzerine, 10. Yıl Marşı’nı yasaklama kararının doğru olduğunu söylemiş. Bir de utanmadan şu açıklamayı yapmış: Okullarda 10. Yıl Marşı’nın çalınmamasını söyledim. Artık 10. Yıl Marşı mı kaldı? 2023’te 100’üncü Yıl Marşı'nı yazacağız. 

Normal koşullarda Türkiye Cumhuriyeti'nde bir il milli eğitim müdürü böyle bir açıklama yapamaz. Ancak son yıllarda ihanet olarak adlandırabileceğimiz onca olaydan sonra Türk, Atatürk ve Cumhuriyet düşmanları böyle açıkça konuşup nefret kusmaktan çekinmiyor. Ayrıca bu karşı devrimciler, mensup oldukları zihniyetin sultanlarından güç ve destek alıyor.

Karşı devrimcilerin suç dosyaları da kabarık oluyor. Öyle ki, bu müdür Balıkesir’de görev yaptığı dönemde ‘görevi kötüye kullanmak, norm kadrodan fazla müdür yardımcısı görevlendirerek ek ders ücreti ödenmesini sağlamak’ ve ‘kamu zararına yol açtığı’ iddiasıyla yargılandığı davada kısa süre önce 5 ay hapis cezasına çarptırılmış.

Karşı devrimciler 10. Yıl Marşı'ndan rahatsız oluyor çünkü bu marş; Cumhuriyetin milli marşıdır, yüz binlerce şehit vererek ülkemizi düşman işgalinden kurtarıp emperyalizme diz çöktüren Türk milletinin zafer türküsüdür, devletimizin kurucusu büyük önder Atatürk'ün vatan sevgisinin göstergesidir, Kuvayi Milliye'nin silah sesidir, şehitlerimizin ruhunu okşayan milli duadır, Türk'ün bağımsız yaşama isteğini dünyaya haykırmasıdır...

Onuncu Yıl Marşı'ndaki "Demir ağlarla ördük ana yurdu dört baştan." ifadesi daha önce aynı zihniyetten başkalarını da rahatsız etmişti.

Bu müdürün, Cumhuriyet'i simgeleyen ve içinde Türk adı geçen 10. yıl Marşı'ndan rahatsız olması doğal. Çünkü bu milli değerleri hazmedememiş saltanat yanlısı yobaz bir anlayışın neferi. Bu ülkenin nasıl kazanıldığından habersiz ve ülkenin kaybedilmesi için yüz yıl önce düşmanla işbirliği yapan hainlerin torunlarıyla aynı yoldan gitmeyi seçmiş. Bir de 2023'ten bahsediyor. Fakat diğerleri gibi o da 2023 ile Cumhuriyet'in 100. yılını kastetmiyor. Karşı devrimin zaferiyle sonuçlanmış Türk'ten, Atatürk'ten ve Cumhuriyet'ten eser kalmamış, emperyalizmin oyuncağı olan gerici yeni bir düzeni vurguluyor. Zaten geçmişi 1923 olmayanın geleceği 2023 olamaz.


Sonuç olarak ne olursa olsun Türk milleti milli marşlarını her yerde okuyup dinleyerek yaşatacak; bu ihanetleri asla unutmayacak, kendisine düşman olan unsurlara gereken cezayı verecek ve ilelebet bağımsız olarak yaşayacaktır!

Türk'üz Cumhuriyet'in göğsümüz tunç siperi,
Türk'e durmak yaraşmaz, Türk önde Türk ileri.

"Ne mutlu Türk'üm diyene!"

Mustafa Kemal ATATÜRK

Kaynaklar
http://www.yenicaggazetesi.com.tr/10-yil-marsini-yasakladi-139790h.htm
http://www.yenicaggazetesi.com.tr/bolu-il-milli-egitim-mudurune-kamuya-zarardan-5-ay-139833h.htm

Related Posts with Thumbnails Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...