10 Ekim 2016 Pazartesi

Hanefi Türk Müslümanlığı ve Emperyalizm

Mustafa Kemal ATATÜRK

Emperyalizm, çıkarı için dinleri her zaman  kullanmıştır. Bugün de kullanmaktadır. Buna en iyi örnek IŞİD'dir. Dolayısıyla bu tuzağa düşmemek ve gereken önlemleri almak için emperyalizmin dinlerle ilişkisini bilmeliyiz.

15 Temmuz'da gerçekleşen din perdesi altındaki darbe kalkışmasının/terör saldırısının arkasında emperyalizmin olduğu açıktır. Bu olay, emperyalizmin İslamiyet ve Müslüman Türkler üzerinde oynadığı oyunların dehşet verici örneklerinden biridir. Ancak özünü, tarihini ve dinini bilen Türk milleti emperyalizme geçit vermemiştir.

Türk Bağımsızlık Savaşı'nda/Kurtuluş Savaşı'nda, Hanefi Türk Müslümanlığının baş temsilcisi olan Türk milleti tarafından bozguna uğratılan emperyalizm, bu yenilgiyi asla unutmamış ve bizi her zaman kendisi için önemli bir tehlike ve tehdit olarak görmüştür.

İngiliz emperyalizminin önemli bir üyesi olan Arnold Toynbee'nin raporu her şeyi anlatmaktadır.

Ülkemizin önemli akademisyenlerinden değerli Dr. Ramazan Kağan Kurtoğlu hocamız konuyu şöyle aktarıyor:

California Üniversitesi'nde bir gün kütüphaneye çıktığımda üzerinde "özel katılımcılar girebilir" yazılı bir bölüm gördüm. Mamafih oraya özel bir izinle girme imkanı buldum.

Arnold Toynbee adında bir İngiliz siyasetçi ve tarihçi vardır. Onun Türklerden ve Müslümanlardan hoşlanmadığını biliyoruz. Toynbee'nin 1955 yılına ait "çok gizli" damgalı bir raporunu gördüm o özel bölümde. Ve o gizli raporda şöyle diyordu:

Artık günümüzde güney Müslümanlığı - parantez içinde Suudi Arabistan olarak belirtmişti-  Mısır Eş'ari eksendeki İslam, şeyh ve şıhın elindedir. Batı medeniyeti için tehdit değildir. Parayla şeyhi, şıhı satın alabilir istediğinizi yaptırabilirsiniz diyordu. Ama kuzey Müslümanlığı -parantez içinde Semerkant, Buhara, İstanbul eksenindeki Hanefi Türk Müslümanlığı yazmış- MUSTAFA KEMAL GİBİ İSYANCILAR çıkarır diyordu. "BATI İÇİN TEHDİTTİR ve BURAYA DİKKAT" diye yazmıştı.

Kaynak:
Küresel Düzenin Şifreleri-Dr. Ramazan Kağan Kurtoğlu, Cansu Canan Özgen

Related Posts with Thumbnails Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...